Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣυνεχίζει αλάνθαστος ο Διγενής Μόρφου

Συνεχίζει αλάνθαστος ο Διγενής Μόρφου

Με την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής τρεις από τις τέσσερις ομάδες που ήταν στον όμιλο κορυφής είχαν απώλειες και μόνο ο Διγενής έχει να επιδείξει το απόλυτο (9 βαθμούς).

Στο ντέρμπι που έγινε στο γήπεδο του Αρχηγείου Αστυνομίας ο Διγενής Ακρίτας Μόρφου νίκησε με 3-1 τον Απόλλωνα και συνεχίζει αλάνθαστος.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε αποτελεσματική ημέρα και στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με 3-0 από δύο τέρματα του Κυπριανού Ηρακλέους (38’, 40’) και αυτογκόλ του Νικόλα Πελεγκάρη στο 6ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας πίεσε αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Σωτήρη Τσιάκκα στο 54ο λεπτό.

Ο απολογισμός των αγώνων του Σαββάτου κατέγραψε 53 συνολικά τέρματα.