Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΒ’ Κατηγορία: «Χ» στην Αγία Νάπα η ΠΑΕΕΚ, έπιασε κορυφή

Β’ Κατηγορία: «Χ» στην Αγία Νάπα η ΠΑΕΕΚ, έπιασε κορυφή

Αγία Νάπα και ΠΑΕΕΚ έμειναν στο 2-2 μετά από συναρπαστικό φινάλε. Έτσι, η φιλοξενούμενη επωφελήθηκε της ήττας του Άρη δύο ώρες προηγουμένως και τον έπιασε στους 53 βαθμούς, ανεβαίνοντας μάλιστα στην πρώτη θέση καθώς υπερέχει στα μεταξύ τους ματς.

Η ΠΑΕΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Καπαρτή στο 5ο λεπτό και η Αγία Νάπα ισοφάρισε στο 43ο λεπτό με τον Τσιάρα. Στο 90ο λεπτό ο Κολοκούδια με πέναλτι έδωσε προβάδισα στην Αγία Νάπα και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καπαρτής με πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 για την ΠΑΕΕΚ, που είχε και χαμένο πέναλτι στο 33ο λεπτό με τον Γιαννιτσάνη.

Βαθμολογία πρώτης πεντάδας: ΠΑΕΕΚ 53, Άρης 53, Αγία Νάπα 50, Οθέλλος Αθηαίνου 50, Ομόνοια Αραδίππου 45 βαθμοί.