Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΒ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΘΟΪ-ΠΑΕΕΚ: Ισοπαλία στη Λακατάμια

ΘΟΪ-ΠΑΕΕΚ: Ισοπαλία στη Λακατάμια

Ισόπαλο έληξε το σημερινό παιχνίδι στη Λακατάμια μεταξύ του ΘΟΪ και της ΠΑΕΕΚ (1-1), με το σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Νάντο (25′) και οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Οπόνγκ (45′) λίγο πριν οι παίκτες αποσυρθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΠΑΕΕΚ είχε την κατοχή της μπάλας και δημιούργησε περισσότερες και πιο κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ που θα της χάριζε τη νίκη, όμως υστέρησε στην τελική προσπάθεια και έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, βρήκε τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.