aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΒ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣπουδαία νίκη με... από μηχανής θεό τον Καπαρτή!

Σπουδαία νίκη με… από μηχανής θεό τον Καπαρτή!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΑΣΙΛ Λύσης στην ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ, αφού επικράτησε με 1-0 του Οθέλλου Αθηαίνου πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στην 3η αγωνιστική της β’ φάσης του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας και στον όμιλο Premier.

«Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Άγγελου Ευθυμίου ήταν ο Βαλάντης Καπαρτής που σκόραρε στο 59’ με κεφαλιά «ψαράκι». Ο Οθέλλος δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι, παρά τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε, αφού βρήκε σε καλή μέρα τον Ταουντούλ ενώ οι παίκτες του Νεντίμ Τούτιτς στερήθηκαν και την ευστοχία.

Σημειώνεται ότι απευθείας από τη Cablenet θα μεταδοθεί ο αγώνας του Ερμή με τον Ονήσιλο που θα διεξαχθεί το Σάββατο και θα αρχίσει στις 14:30.

Ο αήττητος Ερμής Αραδίππου προηγείται με 25 βαθμούς και ακολουθεί η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με 21 βαθμούς και ο ΑΣΙΛ Λύσης με 18 βαθμούς. Στους 17 βαθμούς βρίσκονται Ονήσιλος, Άρης και Αγία Νάπα, στους 10 ο Οθέλλος και στους 8 η Αναγέννηση Δερύνειας.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν επίσης το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου ως ακολούθως:
14:30 Ερμής Αραδίππου – Ονήσιλος Σωτήρας
15:00 Άρης – Αναγέννηση Δερύνειας
15:00 Αγία Νάπα – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ PREMIER

1. ΕΡΜΗΣ 16 33-8 25
2. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 16 30-17 21
3. ΑΣΙΛ 17 26-16 18
4. ΟΝΗΣΙΛΟΣ 16 26-15 17
5. ΑΡΗΣ 16 25-12 17
6. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 16 21-13 17
7. ΟΘΕΛΛΟΣ 17 21-20 11
8. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 16 13-17 8

Στην πρώτη θέση του ομίλου Standard βρίσκεται ο Ακρίτας Χλώρακας με 12 βαθμούς που σε δύο αγωνιστικές πήρε τέσσερις βαθμούς και ακολουθούν με 11 βαθμούς ΑΕΖ, ΠΟ Ξυλοτύμπου, Αλκή Ορόκλινης και Διγενής Μόρφου. Στους 8 βαθμούς βρίσκεται η Ομόνοια Αραδίππου, στους 7 η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα και στους 4 βαθμούς η Ομόνοια Ψευδά.

Για τον όμιλο Standard το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής είναι καθορισμένο ως ακολούθως:

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
15:00 Ομόνοια Ψευδά – ΠΟ Ξυλοτύμπου
15:00 Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Ακρίτας Χλώρακας

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
15:00 Ομόνοια Αραδίππου – ΑΕΖ
15:00 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Αλκή Ορόκλινης

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ