Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΠΑΡΑΛΙΜΝΙΠαραλίμνι: Έπεσε ηρωικά μαχόμενο

Παραλίμνι: Έπεσε ηρωικά μαχόμενο

Δέχθηκε την 21η ήττα στο τρέχον πρωτάθλημα, παράμεινε στα τελευταία 9 ματς χωρίς νίκη (0-4-5) και παραλλήλως χωρίς γκολ στα 450 πρόσφατα λεπτά. Το Παραλίμνι, μετά την προχθεσινή εντός έδρας ήττα από την Καρμιώτισσα (0-1), παρέμεινε στους 25 βαθμούς και εννοείται πως εξανεμίσθηκαν κι οι αμυδρές πιθανότητες που συγκέντρωνε για παραμονή στην Α’ Κατηγορία.

Με δέκα παίκτες αγωνίστηκαν από το 8ο λεπτό οι βυσσινί λόγω αποβολής του Δημήτρη Μαυρουδή με απευθείας κόκκινη κάρτα, την οποία χαρακτήρισε πολύ αυστηρή ο Μαρίνος Σατσιάς. «Να αφήνεις μία ομάδα ξεκρέμαστη για 90 λεπτά, δεν είναι εύκολο.

Τα παιδιά πάλεψαν, έδωσαν την ψυχή τους, ήταν συγκλονιστικοί. Μπράβο σ΄αυτούς τους ήρωες. Το πιο σημαντικό που πετύχαμε φέτος είναι ότι δημιουργήσαμε μία οικογένεια. Πρέπει όλοι να είναι περήφανοι», είπε μεταξύ άλλων.