Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΡΗΣΟ Άρης θα κάνει γιορτές στην κορυφή

Ο Άρης θα κάνει γιορτές στην κορυφή

Στην κορυφή της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου της Β’ κατηγορίας θα βρει τον Άρη το τέλος του 2019. Η λεμεσιανή ομάδα νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Αραδίππου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής κι ανέβηκε στην πρώτη θέση, αφήνοντας πίσω της την Καρμιώτισσα, η οποία χθες ηττήθηκε εντός έδρας από τον ΑΣΙΛ.

Το χρυσό τέρμα για τον Άρη πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Νικόλας Ματθαίου που έφτασε τα τρία στη φετινή σεζόν. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» εκμεταλλεύθηκε το προβάδισμα πρώτου μέρους και στην επανάληψη προσπάθησε να διαφυλάξει το τρίποντο. Και τα κατάφερε αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες για την ισοφάριση.

Στον άλλο σημερινό αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική, η ΕΝΥ/Διγενής νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Ψευδά. Μία σημαντική νίκη για την ομάδα του Ύψωνα, αφού προσπέρασε την αντίπαλό της στη βαθμολογία.