Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΡΗΣΚορυφή με ολική ανατροπή στο 90' ο Άρης!

Κορυφή με ολική ανατροπή στο 90′ ο Άρης!

Ο Άρης στον αγώνα που άνοιξε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, κέρδισε με ανατροπή 2-1 τον ΑΣΙΛ Λύσης στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα και πέρασε ξανά στην κορυφή με 29 βαθμούς, αλλά με παιχνίδι περισσότερο από τον Οθέλλο Αθηαίνου (28 βαθμοί).

Ο ΑΣΙΛ προηγήθηκε με πέναλτι του Χούτρη στο 24ο λεπτό και ο Άρης έφτασε στη νίκη από τέρματα που πέτυχαν οι Ανδρέου (69′) και Σικόρσκι (90′).

Από το 24ο λεπτό ο Άρης αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Παστελλή.

Η 14η αγωνιστική συνεχίζεται την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου και ώρα 14:30 με τους ακόλουθους αγώνες: