Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝΆργησε και πάλι να πάρει στροφές

Άργησε και πάλι να πάρει στροφές

O Γιάννης Ταραλίδης είχε δίκιο όταν ανέφερε μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΛ (0-1) πως η Καρμιώτισσα «ξυπνά» στο δεύτερο ημίχρονο, αφήνοντας πίσω της ένα ημίχρονο στο οποίο θα μπορούσε να είχε καλύτερη απόδοση.

«Σπαταλήσαμε ένα πρώτο ημίχρονο, χωρίς να έχουμε καλή απόδοση. Η ομάδα αφυπνίστηκε, όταν δέχθηκε το γκολ, αλλά πρέπει να καταλάβουμε πως σε όλα τα παιχνίδια πρέπει να μπαίνουμε πιο δυνατά και αποφασιστικά από την αρχή», δήλωσε ο έμπειρος Ελλαδίτης μέσος.

Είναι αλήθεια πως η ομάδα των Πολεμιδιών ήταν πολύ πιο δραστήρια στην επανάληψη. Είχε μάλιστα και τη φάση με το δοκάρι στην εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη, στην οποία θα μπορούσε να σκοράρει και να φέρει το ματς στα ίσα. Σε γενικές γραμμές έδειξε αρετές, τις οποίες αν αξιοποιήσει, θα τη βοηθήσουν στη συνέχεια και στο δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί.