Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΝίκη με ανατροπή επί της Νέας Σαλαμίνας ο Εθνικός Άχνας

Νίκη με ανατροπή επί της Νέας Σαλαμίνας ο Εθνικός Άχνας

Ο Εθνικός Άχνας επικράτησε της Νέα Σαλαμίνας στο Δασάκι με 3-1 σε φιλική αναμέτρηση. Η ομάδα του Γιώτη Εγκωμίτη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Ελουντού μόλις στο 3’, ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα και πήρε τη νίκη.

Η Άχνα ισοφάρισε στο 13’ και τρία λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου, έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 64′.

Αλλαγές πραγματοποίησε ο Σάββας Πουρσαϊτίδης που χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του. Εκτός έμεινε ο Φουστάρ που ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα εκγύμνασης και ο Κούλλης Παναγή λόγω ίωσης.

Η Νέα Σαλαμίνα άρχισε με τους Βεσελόφσκι, Χατζηκωνσταντή, Λαμπό, Σέσαρ, Σιαθάς, Νικολάου, Νουρ, Ρέινολντς, Τισντέλ, Ελουντού, Σίμπσον. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι Χρυσοστόμου, Τσαμπούρης, Κωστή, Μαριάνοβιτς, Σεργίου και Κίνγκσλεϊ.

Μπογκατίνοφ, Ευσταθίου, Φοινίρης, Παπαγεωργίου, Κοστόφσκι, Κουντόμπιακ, Μαρκόσκι, Κυπριανού, Γκλομπάρντ, Μιγκελίτο, Καπαρτής. Για τους σκόρερ και τις αλλαγές, δεν υπάρχει ενημέρωση.