Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑB' Κατηγορία: Σκόνταψε η Αγία Νάπα, στην κορυφή με +3 ΠΑΕΕΚ και Άρη

B’ Κατηγορία: Σκόνταψε η Αγία Νάπα, στην κορυφή με +3 ΠΑΕΕΚ και Άρη

Με τις αναμετρήσεις της 25ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Έντονος ο συναγωνισμός στον όμιλο των ομάδων που προπορεύονται, απώλειες για Αγία Νάπα και Οθέλλο, στο +3 ΠΑΕΕΚ και Άρης.

Ενρίκε (36′) και Καπαρτής (73′ πεν.) σκόραραν στο νικηφόρο 2-0 της ΠΑΕΕΚ επί του ΑΣΙΛ Λύσης που τη διατήρησε στην κορυφή.

Ο Κωνσταντίνος Δημητρίου στο 72ο λεπτό χάρισε τη νίκη στον Άρη επί του ΘΟΪ, που από το 52ο λεπτό αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Άντερσον με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η βαθμολογία της πρώτης τετράδας ομάδων: ΠΑΕΕΚ 49, Άρης 49, Αγία Νάπα 46, Οθέλλος Αθηαίνου 46 βαθμοί.

Ισοπαλία 1-1 στη Χλώρακα με το αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο. Προηγήθηκε ο Ακρίτας στο 25ο λεπτό με τον Μασάνκο και ισοφάρισε στο 30ο λεπτό ο Ευριπίδου για την ΑΕΖ.