aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΒ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΣΙΛ-Αγία Νάπα ανοίγουν την αυλαία στις 18:00 (προϊστορία / πρόγραμμα)

ΑΣΙΛ-Αγία Νάπα ανοίγουν την αυλαία στις 18:00 (προϊστορία / πρόγραμμα)

Με την αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο Στάδιο ΓΣΖ ανοίγει σήμερα η αυλαία της τρίτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Ο ΑΣΙΛ θα αντιμετωπίσει την Αγία Νάπα σε παιχνίδι που αφορά τον πρώτο όμιλο και βρίσκει τις δύο ομάδες ισόβαθμες μετά από δύο αγωνιστικές.

Ώρα έναρξης του αγώνα 18:00 και απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ. Ο ΑΣΙΛ στις δύο πρώτες αγωνιστικές έφερε ισοπαλία 0-0 στην Αραδίππου με αντίπαλο την τοπική Ομόνοια και νίκησε ως γηπεδούχος στην πρεμιέρα με 2-1 την Ομόνοια Ψευδά. Η Αγία Νάπα στην πρεμιέρα νίκησε 2-1 εκτός έδρας την Ομόνοια Αραδίππου και ακολούθως έφερε ισοπαλία 2-2 στην έδρα της με αντίπαλο την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.

Η προϊστορία των αγώνων τους τα τελευταία τρία χρόνια:

2018-2019
Αγία Νάπα – ΑΣΙΛ 1-2
ΑΣΙΛ – Αγία Νάπα 1-1

2017/2018
ΑΣΙΛ – Αγία Νάπα 4-2
Αγία Νάπα – ΑΣΙΛ 3-0

2016/2017
Αγία Νάπα – ΑΣΙΛ 1-0
ΑΣΙΛ – Αγία Νάπα 2-1

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου
ΑΣΙΛ Λύσης – Αγία Νάπα 18:00

Σάββατο 19 Οκτωβρίου
Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών – Ομόνοια Αραδίππου 15:30
Άρης – Ομόνοια Ψευδά 15:30
ΕΝΥ/Διγενής – Αλκή Ορόκλινη 15:30

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β.
1. Αγία Νάπα 2 1-1-0 4-3 4
2. ΑΣΙΛ 2 1-1-0 2-1 4
3. Καρμιώτισσα 2 1-0-1 4-3 3
4. Ομόνοια Ψ. 2 1-0-1 4-4 3
5. Αλκή Ορ. 2 1-0-1 1-2 3
6. Άρης 2 1-0-1 1-1 3
7. ΕΝΥ Διγενής 2 0-1-1 2-3 1
8. Ομόνοια Αρ. 2 0-1-1 1-2 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19 Οκτωβρίου
Αναγέννηση Δερύνειας – Διγενής Μόρφου 15:30
ΑΕΖ – ΠΟ Ξυλοτύμπου 15:30
Ακρίτας Χλώρακας – Ονήσιλος Σωτήρας 2014 15:30
Ερμής Αραδίππου – Οθέλλος Αθηένου 15:30

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β.
1. Ξυλοτύμπου 2 2-0-0 5-2 6
2. Ερμής 2 1-1-0 3-2 4
3. Ακρίτας 2 1-1-0 4-3 4
4. Ονήσιλος 2014 2 1-1-0 4-1 4
5. Οθέλλος 2 1-0-1 2-2 3
6. Δερύνεια 2 0-1-1 1-2 1
7. Διγενής Μόρφου 2 0-0-2 1-4 0
8. ΑΕΖ 2 0-0-2 1-5 0

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ