Είδε αυτά που ήθελε να δει

Οι καθημερινές διπλές προπονήσεις σε ιδιαίτερα ψηλούς ρυθμούς μάλλον επηρέασαν τους ποδοσφαιριστές...

TOY ΝIKOY ΜΟΥΛΑΖΙΜΗ

Οι καθημερινές διπλές προπονήσεις σε ιδιαίτερα ψηλούς ρυθμούς μάλλον επηρέασαν τους ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης στη φιλική ήττα με 0–1 από την ΑΕΖ στο Ζακάκι. Παρόλο αυτά, ο Αδάμος Αδάμου έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και προσδοκεί πως στη συνέχεια θα παρουσιαστούν κατά πολύ καλύτεροι.

Ο Κύπριος τεχνικός έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του. Δεν αγωνίσθηκαν οι τραυματίες Κυπριανού, Χατζηγιαννακού. Στο πρώτο ημίχρονο χρησιμοποίησε τον Βιέρα κάτω από τα δοκάρια, στα άκρα της άμυνας τους Μπαρπούδη και Σωτηρίου, στο κέντρο της οπισθοφυλακής τους Ντιαλό και Νόνη, στη μεσαία γραμμή τους Γιουσπασιάν, Γ. Χριστοδούλου, Νατσιόπουλο και στην επίθεση τους Πριζίτο, Θεράποντος, Βέσλεμ.

Στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Μάστρου, Φωτίου, Βλασόπουλος, Ευθυμίου, Γιαννακού, Σιόν, Α. Μουλαζίμης, Λ. Χριστοδούλου. Ο υπό δοκιμή Χρήστος Νόνης αγωνίστηκε για 60 λεπτά. Ο Αδάμου θα αποφασίσει για την τύχη του Ελλαδίτη στόπερ τις επόμενες ημέρες. Από μέρα σε μέρα αναμένονται μετεγγραφικές εξελίξεις.