Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣΒ' Κατηγορία: Τέσσερα γκολ, αλλά χωρίς νικητή στο Τσίρειο

Β’ Κατηγορία: Τέσσερα γκολ, αλλά χωρίς νικητή στο Τσίρειο

Η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας άνοιξε σήμερα στο Τσίρειο Στάδιο με την αναμέτρηση του Άρη με την Αναγέννηση Δερύνειας που έληξε ισόπαλη 2-2.

Η Αναγέννηση προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο (Ευσταθίου, Ιωάννου) και ο Άρης ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο σε 2-2 (Δημητρίου και Μπάρπαρο).

Στην πρεμιέρα του φετινού Πρωταθλήματος ο Άρης έφερε ισοπαλία 1-1 στην έξοδο του στη Σωτήρα με αντίπαλο τον Ονήσιλο, ενώ η Αναγέννηση νίκησε στην έδρα της με 3-0 την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.

Επτά αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν το Σάββατο και φινάλε την Κυριακή με τον αγώνα Ομόνοια Ψευδά – ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.