Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΛΚΗB' Κατηγορία: Συμβιβασμός στο «Αμμόχωστος»

B’ Κατηγορία: Συμβιβασμός στο «Αμμόχωστος»

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Αλκή Ορόκλινης και Διγενής Ακρίτας Μόρφου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 στο στάδιο «Αμμόχωστος». Ο Διγενής προηγήθηκε στο 76ο λεπτό με τον Μιχάλη Γιωρκάτζιη και η Αλκή ισοφάρισε στο 77ο λεπτό με τον Ολουέμι. Ο Κούρης Ερήμης νίκησε εκτός έδρας με 2-1 την Ομόνοια Ψευδά με γκολ που σημείωσε στο 90ό λεπτό ο Άλβες.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό με τον Σούτο και στο 35ο λεπτό ο Κούρης είχε ισοφαρίσει με τον Χρίστο Δημητριάδη. Προχθές, υπενθυμίζουμε, ο πρωτοπόρος Οθέλλος Αθηαίνου ηττήθηκε από την Αγία Νάπα, όπως και η δεύτερη της κατάταξης ΠΑΕΕΚ από τον Αχυρώνα. Ο Άρης που ακολουθεί στην τρίτη θέση, εξήλθε ισόπαλος με τον Ονήσιλο Σωτήρας.