Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΒ' Kατηγορία: Στην τελευταία αγωνιστική θα κριθούν τα εισιτήρια της ανόδου (Βαθμολογία)

Β’ Kατηγορία: Στην τελευταία αγωνιστική θα κριθούν τα εισιτήρια της ανόδου (Βαθμολογία)

Στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας θα κριθούν τα δύο εισιτήρια που οδηγούν στην Α΄Κατηγορία, μετά τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ΠΑΕΕΚ επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 του Π.Ο. Ξυλοτύμπου, ενώ Άρης και Αγία Νάπα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Τσίρειο.

Στο 42ο λεπτό ο Ανδρέας Σταύρου άνοιξε το σκορ για τον Άρη και η Αγία Νάπα ισοφάρισε στο 80ο λεπτό με τον Σαμακέ.

Η ΠΑΕΕΚ νίκησε με γκολ – πέναλτι του Καπαρτή στο 30ο λεπτό. Λίγο αργότερα αποβλήθηκε ο Μπαρπόσα και η Ξυλοτύμπου ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στην τελευταία αγωνιστική η πρωτοπόρος ΠΑΕΕΚ υποδέχεται τον δεύτερο Οθέλλο, ενώ ο Άρης φιλοξενείται από τον αδιάφορο βαθμολογικά Ακρίτα στη Χλώρακα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 33ης αγωνιστικής (17:00):

Ομόνοια Αραδίππου – Ομόνοια Ψευδά 2-0
Οθέλλος Αθηαίνου – ΑΣΙΛ Λύσης 1-0
Άρης Λεμεσού – Αγία Νάπα 1-1
Αλκή Ορόκλινης – Κούρης Ερήμης 4-2
Π.Ο. Ξυλοτύμπου – ΠΑΕΕΚ Κερύνειας 0-1
Ε.Ν.Υ. Διγενής Ύψωνα – Ακρίτας Χλώρακας 0-5
Αχυρώνας Λιοπετρίου – Διγενής Μόρφου 2-3