Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΒ' Κατηγορία: Μόνος στην κορυφή ο Οθέλλος Αθηαίνου

Β’ Κατηγορία: Μόνος στην κορυφή ο Οθέλλος Αθηαίνου

Συνεχίζεται ο έντονος συναγωνισμός στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας μετά και από την ολοκλήρωση των σημερινών αναμετρήσεων της 22ης αγωνιστικής.

Η πρώτη τετράδα της βαθμολογίας: Οθέλλος 42, Αγία Νάπα 41, ΠΑΕΕΚ 40, Άρης 40

Στην Αθηαίνου ο Οθέλλος νίκησε με 2-1 την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα. Στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Ραφαήλ Αναστασίου και στο 28ο λεπτό ο Ανδρέας Νιόκκα πέτυχε το 2-0. Η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε στο 32ο λεπτό με τον Γιώργο Νεοφύτου.

Στην Ερήμη Κούρης και ΠΑΕΕΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Κόνορ και στο 28ο λεπτό ο Καπαρτής ισοφάρισε για την ΠΑΕΕΚ.

Στην Ξυλοτύμπου η τοπική ομάδα αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με τον Άρη.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε χθες με το νικηφόρο εκτός έδρας 1-0 της Αγίας Νάπα έφτασε επί της Ομόνοιας Αραδίππου.