Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΒ' Κατηγορία: Κόλλησαν Οθέλλος και ΠΑΕΕΚ, «διπλό» ο Άρης, πλησίασε η Αγία Νάπα

Β’ Κατηγορία: Κόλλησαν Οθέλλος και ΠΑΕΕΚ, «διπλό» ο Άρης, πλησίασε η Αγία Νάπα

Ο πρωτοπόρος Οθέλλος Αθηαίνου έμεινε στο 0-0 στην έξοδο του στη Χλώρακα και με απολογισμό 35 βαθμούς συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η ΠΑΕΕΚ αναχείστηκε ισόπαλη 3-3 με αντίπαλο το ΘΟΪ Λακατάμιας και έφτασε στους 33 βαθμούς. Στο 32ο λεπτό ο Χάλαχαν άνοιξε το σκορ για την ΠΑΕΕΚ, στο 48ο λεπτό το ΘΟΪ ισοφάρισε με πέναλτι του Οκκαρίδη και στο 62ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε προβάδισμα, 2-1 για το ΘΟΪ. Στο 70ο λεπτό η ΠΑΕΕΚ έφτασε στο 2-2 με τον Ορ και στο 85ο λεπτό ο Καπαρτής έδωσε προβάδισμα στην ΠΑΕΕΚ, 3-2. Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 3-3.

Στη Δερύνεια ο Άρης νίκησε με 2-0 την τοπική Αναγέννηση και έφτασε επίσης στους 33 βαθμούς. Ο Ανδρέας Φράγκος στο 31ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 86ο λεπτό ο Σταύρου διαμόρφωσε το 2-0.

Στην τέταρτη θέση της κατάταξης με 32 βαθμούς ανέβηκε η Αγία Νάπα μετά τη νίκη της με 2-1 με ανατροπή στο γειτονικό ντέρμπι επί του Αχυρώνα Λιοπετρίου. Το γκολ που διαμόρφωσε το σκορ ο Σαλίφ στις καθυστερήσεις του αγώνα.