Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΒ' Κατηγορία: Χαστούκι του Άρη από την Ομόνοια Αραδίππου (όλα τα αποτελέσματα)

Β’ Κατηγορία: Χαστούκι του Άρη από την Ομόνοια Αραδίππου (όλα τα αποτελέσματα)

Με τις αναμετρήσεις της 27ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο Τσίρειο Στάδιο η Ομόνοια Αραδίππου πέτυχε μεγάλη νίκη σε βάρος του Άρη με 2-0 και έφτασε στους 45 βαθμούς.

Η Ομόνοια Αραδίππου άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ του Χριστοφή στο 4ο λεπτό, δοκάρι στο αμέσως επόμενο λεπτό για τον Άρη με τον Ταμάχου.

Στο 43ο λεπτό μετά από σέντρα του Τρύφωνος ο Σέργιος Αβραάμ με κεφαλιά ψαράκι πέτυχε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο 50ο λεπτό δυνατό σουτ του Αβραάμ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Άρη.

Βαθμολογία πρώτης πεντάδας: Άρης 53, ΠΑΕΕΚ 52, Οθέλλος Αθηαίνου 50, Αγία Νάπα 49, Ομόνοια Αραδίππου 45 βαθμοί. Αγία Νάπα και ΠΑΕΕΚ με αγώνα λιγότερο

Αναβλήθηκε ο αγώνας  ΠΟ Ξυλοτύμπου – Αλκή Ορόκλινης λόγω κρουσμάτων Covid-19 στην ομάδα της Αλκής.