Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥΠρώτη του Ταουντούλ

Πρώτη του Ταουντούλ

Αύριο (11/7) θα προπονηθεί για πρώτη φορά με την ΑΕΖ ο Ματέους Ταουντούλ,ο οποίος θα παραχωρηθεί δανεικός από την ΑΕΚ. Από εκεί και πέρα, φιλική ήττα με 1-2 γνώρισαν προχθές οι νεοφώτιστοι από τον Ερμή.

Διαπιστώθηκαν θετικά και αρνητικά στοιχεία στα οποία θα δουλέψει ο Νίκος Μαρτίδης για να παρουσιάσει ένα καλύτερο σύνολο στη συνέχεια. Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Η ΑΕΖ βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε με τον Κρασσά και πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου δέχτηκε δεύτερο γκολ. Η ομάδα του Ζακακίου θα συνεχίσει αυτή την εβδομάδα τις διπλές προπονήσεις, ενώ μεθαύριο είναι προγραμματισμένο το φιλικό με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος».