Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓΥΝΑΙΚΕΙΟΠρωτάθλημα Γυναικών Dimco: Πρώτες βαθμολογικές απώλειες για Apollon Ladies

Πρωτάθλημα Γυναικών Dimco: Πρώτες βαθμολογικές απώλειες για Apollon Ladies

Προτελευταία αγωνιστική της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco και η πρωταθλήτρια ομάδα Apollon Ladies είχε σήμερα τις πρώτες της βαθμολογικές απώλειες.

Στο εκτός έδρας παιχνίδι της με τη Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος, αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 και στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι έφτασε στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε με 4-0 την Λευκοθέα Λατσιών. Δύο τέρματα πέτυχε η Τομά και από ένα η Όλγα και η Μαρινέλλα Παναγιώτου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Apollon Ladies 103-7 61
2. Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος 75-25 47
3. Ομόνοια Λευκωσίας 57-28 43
4. Λευκοθέα Λατσιών 57-26 33

Για το δεύτερο όμιλο η ΑΕΛ Champions νίκησε με 3-0 τη Γεροσκήπου FC. Το σκόρ άνοιξε η Ραφαέλλα Παύλου στο 41ο λεπτό και με δύο τέρματα που πέτυχε η αρχηγός Κρίστια Κουππή (80′, 83′) διαμορφώθηκε το 3-0.

Στο άλλο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής η Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά νίκησε με 3-1 τον Ερμή Απόλλων.