Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓΥΝΑΙΚΕΙΟΝίκες για Νέα Σαλαμίνα, Λευκοθέα, Ομόνοια και Χρυσομηλιά

Νίκες για Νέα Σαλαμίνα, Λευκοθέα, Ομόνοια και Χρυσομηλιά

Η Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργος μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Lakatamia FC με 7-0 έφτασε στους έξι βαθμούς και οδηγεί την κούρσα του Πρωταθλήματος Γυναικών μετά από δύο αγωνιστικές.

Τέσσερα τέρματα πέτυχε η Άντρη Βιολάρη (13′, 29′, 36′, 47′) και τρία η Γιολάντα Μπονίν (4′, 23′, 87′).

Στους τέσσερις βαθμούς η Λευκοθέα Λατσιών μετά το εκτός έδρας 2-1 επί της Πάφου Γεροσκήπου. Στο 54ο λεπτό η Οπόνγκ άνοιξε το σκορ και στο 58ο λεπτό η Κυριακή Βασιλείου πέτυχε το 2-0.

Η γηπεδούχος ομάδα μείωσε στο 90ο λεπτό με τη Ραφαέλλα Αντωνίου.

Η Ομόνοια Λευκωσίας πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη. Από γκολ της Ράσελ στο 73ο λεπτό επικράτησε με 1-0 του Άρη στη Λεμεσό.

Με γκολ που πέτυχε στο 79ο λεπτό η Παναγιώτα Ιωάννου, η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου επικράτησε στην έδρα της με 1-0 του Απόλλωνα Λυμπιών και πήρε τους πρώτους της βαθμούς.