Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓΥΝΑΙΚΕΙΟΝίκες για Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργου και Apollon Ladies

Νίκες για Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργου και Apollon Ladies

Νίκες για Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργου και Apollon Ladies στους πρώτους αγώνες της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.

Οι επαναληπτικές αναμετρήσεις θα διεξαχθούν την Κυριακή 9 Ιανουαρίου.

Στο Κοινοτικό Στάδιο Πέρα Χωρίου Νήσου η Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργου επικράτησε με 3-2 της Ομόνοιας Λευκωσίας που προηγήθηκε με την Hallgrimsdottir στο 4ο λεπτό.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στο 12ο λεπτό με την Άντρη Βιολάρη και πήρε προβάδισμα στο 20ο λεπτό με την Γκράβεσραν. Στο 34ο λεπτό η Σάσα Παπαδοπούλου ισοφάρισε σε 2-2 για την Ομόνοια.

Το 3-2 για τη Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργου διαμόρφωσε στο 51ο λεπτό η Γιολάντα Ροσέλο.

Στο Κοινοτικό Στάδιο Παρεκκλησιάς (βοηθητικό) η ομάδα Apollon Ladies νίκησε με 3-0 τη Λευκοθέα Λατσιών. Σκόραραν Χμίροβα (30′), Ελένη Γιάννου (43′) και στο 85ο λεπτό με αυτογκόλ της Χαραλάμπους διαμορφώθηκε το 3-0.