Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓΥΝΑΙΚΕΙΟΗ 21η σερί νίκη για Apollon Ladies και ο απολογισμός της αγωνιστικής

Η 21η σερί νίκη για Apollon Ladies και ο απολογισμός της αγωνιστικής

Η πρωταθλήτρια Apollon Ladies πανηγύρισε σήμερα την 21η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες.

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης, της προτελευταίας του Πρωταθλήματος, νίκησε εκτός έδρας τη Lakatamia FC με 8-0 και έφτασε στους 63 βαθμούς. Ακολουθεί με 45 βαθμούς η Λευκοθέα Λατσιών, που με τέρμα της Ειρήνης Μιχαήλ στο 78ο λεπτό με πέναλτι επικράτησε με 1-0 του Άρη Λεμεσού.

Αμέσως πιο κάτω με 39 βαθμούς βρίσκεται η Ομόνοια Λευκωσίας που νίκησε με 2-0 της Καρμιώτισσας Χρυσομηλιάς. Στο 19ο λεπτό η Χοέκστρα άνοιξε στο σκορ και στο 62ο λεπτό η Ελίνα Παναγιώτου διαμόρφωσε το 2-0.

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Ομόνοια – Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά 2-0
Lakatamia FC – Apollon Ladies 0-8
Λευκοθέα Λατσιών – Άρης Λεμεσού 1-0

Το Πρωτάθλημα διακόπτεται λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής Γυναικών και Νεανίδων αντίστοιχα και η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί την Κυριακή 23 Απριλίου.