Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓΥΝΑΙΚΕΙΟΓυναικείο: 20η συνεχόμενη νίκη για Apollon Ladies

Γυναικείο: 20η συνεχόμενη νίκη για Apollon Ladies

Με δύο αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Η πρωταθλήτρια ομάδα Apollon Ladies νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Λευκοθέα Λατσιών από γκολ που πέτυχε η Χάρντι στο 34ο λεπτό και έφτασε στους 60 βαθμούς.

Η σημερινή ήταν η 20η σερί νίκη για την πρωταθλήτρια ομάδα που συνεχίζει αλάνθαστη.

Το άλλο παιχνίδι που αφορά τον πρώτο όμιλο μεταξύ της Ομόνοιας Λευκωσίας με τη Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος, θα διεξαχθεί την Κυριακή και με τη στήριξη της ΚΟΠ θα μεταδοθεί απευθείας από τη Cytavision. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 11:00πμ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Apollon Ladies 101-5 60
2. Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος 68-14 43
3. Ομόνοια Λευκωσίας 46-27 37
4. Λευκοθέα Λατσιών 55-18 33

Σε παιχνίδι που αφορούσε το δεύτερο όμιλο, η Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά νίκησε με 2-0 την ΑΕΛ Champions. Σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο Στ. Αντωνίου και Θεοχάρους.

Ο αγώνας Ερμής Απόλλων – Γεροσκήπου FC Ladies θα διεξαχθεί την Κυριακή (11:00πμ).