Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΗττήθηκε στις καθυστερήσεις ο Διγενής, δύο αναβολές

Ηττήθηκε στις καθυστερήσεις ο Διγενής, δύο αναβολές

Ήττα για τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας Διγενή Ακρίτα Μόρφου στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής. Στην έξοδο του στην Ορμήδεια, ηττήθηκε από τον Αχυρώνα Λιοπετρίου με 2-1 με το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα να σημειώνεται στις καθυστερήσεις.

Η Ξυλοτύμπου έφερε ισοπαλία 0-0 στην έξοδο της στην Ερήμη με αντίπαλο τον τοπικό Κούρρη. Για δώδεκα αγωνιστικές παραμένει αήττητη η Ξυλοτύμπου, που έδω και έξι αγώνες διατηρεί το μηδέν παθητικό.

Αναβλήθηκαν λόγω ακαταλληλότητας των γηπέδων από τη συνεχόμενη βροχόπτωση οι αγώνες ΕΝΑΔ – ΠΟ Ορμήδειας, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Εθνικός Λατσιών και ορίστηκαν να διεξαχθούν αύριο Κυριακή.

Ο αγώνας της Ομόνοιας Ψευδά με την Αμαθούς Αγίου Τύχωνα θα διεξαχθεί την Κυριακή.