Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΗ Ομόνοια 29ης Μαΐου νίκησε στις καθυστερήσεις την Ολυμπιάδα του Πάρντο

Η Ομόνοια 29ης Μαΐου νίκησε στις καθυστερήσεις την Ολυμπιάδα του Πάρντο

Με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ομόνοια 29ης Μαΐου επικράτησε της Ολυμπιάδας Λυμπιών του Ούρκο Πάρντο με 2-1 για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας. Το «χρυσό» γκολ πέτυχε ο Μαυροφτής.

Στο 5’ οι πράσινοι του Μιχάλη Σεργίου άνοιξαν το σκορ με τον Τζιωνή, ενώ στο 51’ η Ολυμπιάδα ισοφάρισε προσωρινά με τον Πιτταρά. Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την Ομόνοια 29ης Μαΐου. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας ο Εθνικός Άσσιας επικράτησε με 3-1 της Εληάς Λυθροδόντα στο Μακάρειο.