Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΗ Αλκή Ορόκλινη σήκωσε την κούπα

Η Αλκή Ορόκλινη σήκωσε την κούπα

Σήκωσε την κούπα η Αλκή Ορόκλινη! Νίκησε 2-1 τον ΠΟ Ξυλοτύμπου στον σημερινό τελικό κυπέλλου Coca Cola Γ’ Κατηγορίας και Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Οι κυανέρυθροι προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό με αυτογκόλ του Παναγιώτη Νικολάου. Στο 70ό λεπτό ο Χρίστος Κωνσταντίνου ισοφάρισε (1-1) και στο 74ο λεπτό ο Έκτορ Γκονσάλες με εκτέλεση φάουλ σημείωσε το γκολ (2-1) που έκρινε τον τελικό.

Οι φίλοι των δύο ομάδων έδωσαν μαζικό παρών στο Δασάκι της Άχνας όπου έγινε ο τελικός και δημιούργησαν πολύ όμορφη ατμόσφαιρα. Συνολικά διατέθηκαν 1.650 εισιτήρια.

ΑΛΚΗ (Σ. Δαμιανού): Κυθραιώτης, Χαραλάμπους, Θεοχάρους, Σπύρου, Αβραάμ, Μανώλη, Σεμέδο, Χαρής, Χριστάκη, Γκονσάλες, Νικολάου.

ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ (Κ. Λοΐζου): Σταύρου, Διονυσίου, Πέππος, Μιχαήλ, Γ. Ταύρου, Π. Ταύρου, Παναγή, Πέτρου, Ποντικός, Νικολάου, Κωνσταντίνου.

Διαιτητής του χθεσινού αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Φωτίου, με βοηθούς τους Χρήστο Ασπρογένους και Μάριο Πέτρου, ενώ τέταρτος διαιτητής ήταν ο Χαράλαμπος Θεοδώρου και παρατηρητής ο Χριστάκης Σκαπούλλης.