Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΓ' Κατηγορία: Προχώρησαν νικηφόρα Διγενής Μόρφου και ΑΣΙΛ Λύσης

Γ’ Κατηγορία: Προχώρησαν νικηφόρα Διγενής Μόρφου και ΑΣΙΛ Λύσης

Με τρεις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα στον πρώτο όμιλο του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.

Ο πρωτοπόρος Διγενής Ακρίτας Μόρφου νίκησε στο Μακάρειο Στάδιο με 4-1 της Ασπίς Πύλας και έφτασε στους 50 βαθμούς.

Ακολουθεί με 46 βαθμούς ο ΑΣΙΛ Λύσης, που επικράτησε με 1-0 της ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου από γκολ που πέτυχε ο Ντεβέσα στο 8ο λεπτό.

Η τρίτη της κατάταξης ΕΝΑΔ αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 στην έξοδο της με την ΑΕΠ Πολεμιδιών και έφτασε στους 43 βαθμούς.

Στο 14ο λεπτό ο Ανδρέας Αναστασίου έδωσε προβάδισμα στην ΕΝΑΔ και στο 16ο λεπτό ο Ιωάννης Βασλειάδης ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΠ.

Ο αγώνας Εθνικός Άσσιας – Ηρακλής Γερολάκκου θα διεξαχθεί την Κυριακή στο Μακάρειο Στάδιο και ώρα 15:00.