Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΓ' Κατηγορία: Νίκη με ανατροπή για την Πέγεια

Γ’ Κατηγορία: Νίκη με ανατροπή για την Πέγεια

Η πρωτοπόρος του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας ομάδα της Πέγειας νίκησε με ανατροπή την Εληά στο ντέρμπι και ξέφυγε περισσότερο.

Η Εληά άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Ντεβόλτερ και η Πέγεια πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο έκανε την ανατροπή από τέρματα του Ουεσλατί (29′, 43′).

Η Πέγεια έφτασε στους δεκαέξι βαθμούς και ακολουθούν με έντεκα βαθμούς Διγενής Ακρίτας Μόρφου και ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.

Δεύτερη σερί νίκη για τον Κούρη Ερήμης που επικράτησε με 3-0 του Διγενή Ακρίτα Μόρφου. Σκόραραν οι Κόνορ, Πιερή και Ονησιφόρου.

Η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα από γκολ του Ανδρέα Πιτταρά στο 41ο λεπτό νίκησε με 1-0 την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς.