Φιλική ήττα από Πέγεια

Για το φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Πέγεια ενημερώνει η διοίκηση του Ακρίτα.

Αναλυτικά:

«Συνέχεια στα φιλικά παιχνίδια όπου η ομάδα μας αντιμετώπισε την Πέγεια Fc στο Δημοτικό Στάδιο της Πέγειας με το αποτέλεσμα να γνωρίσουμε την ήττα με 3-2. Η oμάδα μας βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, πίεσε την αντίπαλο της με αποτέλεσμα η ομάδα να ισοφαρίσει σε 2-2.

Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν ο Νικόλας Χριστοφίδη και Χαράλαμπος Μαυράκης. Ωστόσο οι γηπεδούχοι σε μια αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά πήραν την νίκη. Την σιγουριά του ότι η ομάδα μας θα παρουσιαστεί έτοιμη αγωνιστικά με την έναρξη του πρωταθλήματος και να εκπληρώσει τους στόχους που έχει θέσει ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας μας Άγγελου Ευθυμίου».