Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕπικρατεί βαθύς προβληματισμός στην Ελπίδα

Επικρατεί βαθύς προβληματισμός στην Ελπίδα

Στην εκτός έδρας ήττα από τη ΜΕΑΠ αναφέρεται η Ελπίδα Αστρομερίτη στη σελίδα της στο Facebook.

Aναλυτικά:

«Δύσκολο παιχνίδι είχαμε στο γήπεδο της ΜΕΑΠ όπου η ομάδα μας έχασε καθαρά με 4-0. Δυστυχώς η εμφάνιση μας ήταν κάτω των περιστάσεων και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν δείξαμε ότι μπορούσαμε να χτυπήσουμε το παιχνίδι.

Η ομάδα της ΜΕΑΠ προηγήθηκε 1-0 μετά από ατομικό λάθος της άμυνας στο 32′ σκορ το οποίο έληξε το ημίχρονο. Αν και αρχίσαμε καλά το 2ο ημίχρονο περισσότερα ατομικά λάθη οδήγησαν στο να δεχτούμε ακόμα 3 τέρματα στο 54′, 66′ και 70′.

Αν και πολύ νωρίς επικρατεί βαθύς προβληματισμός για τη συνολική μας παρουσία. Σίγουρα θα υπάρξουν διορθωτικές κινήσεις κατά την διάρκεια της εβδομάδας με μοναδικό στόχο να ανυψωθεί το ηθικό των ποδοσφαιριστών και να είναι όσο το δυνατό πιο έτοιμοι για το επόμενο παιχνίδι της ομάδας το ερχόμενο Σάββατο στο τοπικό ντέρμπυ με την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς στην Κοράκου».