Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΈκανε το νταμπλ ο Διγενής Μόρφου

Έκανε το νταμπλ ο Διγενής Μόρφου

Το νταμπλ πανηγυρίζει από ο Διγενής Μόρφου, καθώς μετά το πρωτάθλημα Γ΄ κατηγορίας, κατέκτησε και το Κύπελλο Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ. Στον τελικό, (11o στη σειρά), ο οποίος έγινε στην «Αρένα» επιβλήθηκε άνετα με 3-1 της Ολυμπιάδας Λυμπιών. Ο τελικός κρίθηκε από το α΄ ημίχρονο, διάστημα που πέτυχαν και τα τρία γκολ οι νικητές.

Στο 21ο λεπτό μετά από εξαιρετικό συνδυασμό ο Βασίλης Τριανταφυλλάκης που άνοιξε το σκορ για το Διγενή. Στο 24ο λεπτό ο Δημήτρης Χατζησάββα πέτυχε το 2-0 και στο 42ο λεπτό με απευθείας κτύπημα φάουλ ο Χρίστος Ευθυμίου έγραψε το 3-0.
H Ολυμπιάδα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 80΄ σε 3-1 με τον Γεωργίου.

Ολυμπιάς Λυμπιών: Μουντούκου, Κουής, Ολύμπιος, Γουέστλεικ, Κυπριανού (46′ Παπαπερικλέους), Πεπέτσιος, Αχιλλέως, Γεωργίου, Πρατζιώτης, Πέζουνος, Οχένμπενκ (70΄ Οπρέα)

Διγενής Μόρφου: Κιουρτζίδης, Θεοφάνους, Χριστοφή, Ευθυμίου, Πεσιρέβιτς, Αριστοδήμου (87΄ Μουλαζίμης), Τριανταφυλλάκης, Αργυρού (80΄ Νεοφύτου), Γκουγκούρης, Πιερή, Χατζησάββας (70΄Χατζηγεωργίου).