Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣVideo από τη φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων U17 με 3-2 επί της Ρουμανίας

Video από τη φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων U17 με 3-2 επί της Ρουμανίας

Εκτός έδρας διεθνή φιλική νίκη για την Εθνική μας ομάδα των Παίδων U17 με 3-2 επί της Ρουμανίας.

Ο Χρίστος Βενιζέλος στο 9ο λεπτό  πέτυχε το πρώτο γκολ της Εθνικής μας και οι Ρουμάνοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με 2-1 υπέρ τους με τέρματα που πέτυχαν στο 15′ και 29′.

Ο Χαράλαμπος Μελαναρκίτης στο 44΄ισοφάρισε σε 2-2 και στο 52ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Γεωργαλλίδης χάρισε τη φιλική νίκη στην Κύπρο.

Στο 74ο λεπτό ο Ανδρέας Χατζηγαβριήλ απέκρουσε πέναλτι διατηρώντας έτσι το 3-2 για την Εθνική μας.