Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΒαριά ήττα της Εθνικής Νέων από την Ολλανδία

Βαριά ήττα της Εθνικής Νέων από την Ολλανδία

Την ήττα με 5-0 γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα Νέων στο Ισραήλ με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα της Ολλανδίας, για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ-19.

Η Ολλανδία άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με τον De Jong και στο 29ο λεπτό ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-0. Στο 40ο λεπτό με αυτογκόλ (Κοτσώνης) οι Ολλανδοί έφτασαν στο 3-0, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 57ο λεπτό έγινε το 4-0 και δύο λεπτά διαμορφώθηκε το 5-0. Στο 85ο λεπτό η Ολλανδία έχασε πέναλτι (δοκάρι).

Κύπρος: Στυλιανίδης, Κοτσώνης (75′ Ζευκής), Ευαγγέλου (90′ Κοκκινόφτας), Κωστής, Βενιζέλου, Κατσιάμης, Βρόντης, Φωκάς (46′ Χρίστου), Παυλίδης (62′ Μαρνέρος), Φώτι, Ποντικού (62′ Νικολεττίδης).

Αργότερα σήμερα θα διεξαχθεί για τον όμιλο μας ο αγώνας Ισραήλ – Μολδαβία.

Η τελευταία αγωνιστική της προκριματικής φάσης θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη με τις αναμετρήσεις Κύπρος – Μολδαβία και Ισραήλ – Ολλανδία.