aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΠροκριματικά Μουντιάλ: Η θέση της Κύπρου (αποτελέσματα και βαθμολογίες)

Προκριματικά Μουντιάλ: Η θέση της Κύπρου (αποτελέσματα και βαθμολογίες)

Η Κύπρος έπιασε πάτο στον 8ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου, μετά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής. Μετά το 0-3 από τη Μάλτα και σε συνδυασμό με τις ισοπαλία στα παιχνίδια Σλοβενία-Σλοβακία (1-1 ) και Ρωσία-Κροατία (0-0), η κυπριακή ομάδα μειονεκτεί στην ισοβαθμία με τις Σλοβενία και Μάλτα στους τέσσερις βαθμούς.

Η συνέχεια θα βρει την Κύπρο να υποδέχεται την εκ των πρωτοπόρων του ομίλου Ρωσία (ισοβαθμεί με την Κροατία στους εφτά βαθμούς). Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ το ερχόμενο Σάββατο.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των 10 ομίλων της Ευρωπαϊκής Ζώνης:

1ος Όμιλος
Λουξεμβούργο-Αζερμπαϊτζάν 2-1
Πορτογαλία-Ιρλανδία 2-1
Ρεπό: Σερβία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)
Πορτογαλία 10 -4αγ.
Σερβία 7
Λουξεμβούργο 6
Ιρλανδία 0
Αζερμπαϊτζάν 0

2ος Όμιλος
Γεωργία-Κόσοβο 02/09
Σουηδία-Ισπανία 02/09
Ρεπό: Ελλάδα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)
Ισπανία 7 -3αγ.
Σουηδία 6
Ελλάδα 2
Γεωργία 1 -3αγ.
Κόσοβο 0

3ος Όμιλος
Λιθουανία-Β. Ιρλανδία 02/09
Ιταλία-Βουλγαρία 02/09
Ρεπό: Ελβετία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)
Ιταλία 9 -3αγ.
Ελβετία 6
Β. Ιρλανδία 1
Βουλγαρία 1 -3αγ.
Λιθουανία 0

4ος Όμιλος
Καζακστάν-Ουκρανία 2-2
Γαλλία-Βοσνία 1-1
Ρεπό: Φινλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Γαλλία 8
Ουκρανία 4
Φινλανδία 2 -2αγ.
Βοσνία 2 -3αγ.
Καζακστάν 2 -3αγ.

5ος Όμιλος
Εσθονία-Βέλγιο 02/09
Τσεχία-Λευκορωσία 02/09
Ρεπό: Ουαλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)
Βέλγιο 7 -3αγ.
Τσεχία 4 -3αγ.
Ουαλία 3
Λευκορωσία 3
Εσθονία 0

6ος Όμιλος
Νησιά Φαρόε-Ισραήλ 0-4
Μολδαβία-Αυστρία 21:45
Δανία-Σκωτία 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Δανία 12
Ισραήλ 7
Σκωτία 5
Αυστρία 4 -3αγ.
Ν. Φαρόε 1
Μολδαβία 1 -3αγ.

7ος Όμιλος
Λετονία-Γιβραλτάρ 3-1
Νορβηγία-Ολλανδία 1-1
Τουρκία-Μαυροβούνιο 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Τουρκία 8
Ολλανδία 7
Μαυροβούνιο 7
Νορβηγία 7
Λετονία 4
Γιβραλτάρ 0

8ος Όμιλος
Μάλτα-Κύπρος 3-0
Σλοβενία-Σλοβακία 1-1
Ρωσία-Κροατία 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Κροατία 7
Ρωσία 7
Σλοβακία 6
Σλοβενία 4
Μάλτα 4
Κύπρος 4

9ος Όμιλος
Ανδόρα-Σαν Μαρίνο 02/09
Ουγγαρία-Αγγλία 02/09
Πολωνία-Αλβανία 02/09

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)
Αγγλία 9
Ουγγαρία 7
Αλβανία 6
Πολωνία 4
Ανδόρα 0
Σαν Μαρίνο 0

10ος Όμιλος
Λιχτενστάιν-Γερμανία 02/09
Β. Μακεδονία-Αρμενία 02/09
Ισλανδία-Ρουμανία 02/09

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)
Αρμενία 9
Β. Μακεδονία 6
Γερμανία 6
Ρουμανία 3
Ισλανδία 3
Λιχτενστάιν 0

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ