Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΠήρε διπλό στη Λευκορωσία η Εθνική Ελπίδων

Πήρε διπλό στη Λευκορωσία η Εθνική Ελπίδων

Η Εθνική Ελπίδων Κύπρου νίκησε 2-1 τη Λευκορωσία στο Τορπέντο Ζοντίνο, στο πλαίσιο του 7ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21. Η κυπριακή ομάδα πήρε προβάδισμα με δύο τέρματα, σκοράροντας στην αρχή των ημιχρόνων, με τους Ρούελ Σωτηρίου στο 7 λεπτό και Μάριο Περατικό στο 48’. Για τους γηπεδούχους μείωσε με πέναλτι στο 87’ ο Ρομάν Νταβισκίμπα.

Με τη νίκη της η κυπριακή ομάδα έφτασε στους εφτά βαθμούς, παραμένει προτελευταία μετά το άποντο Γιβραλτάρ και μείωσε στον έναν από τη Λευκορωσία. Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Παρασκευά, Περατικό, Πηλέα, Αντωνίου, Κορρέα, Παναγιώτου, Μάμα, Ρόουλς, Κατσαντώνη (81′ Λουκά), Σωτηρίου, Κωνσταντίνου.