Πιάστηκε στον ύπνο! (video & pics)

Την ήττα με 2-1 από τη Σερβία γνώρισε σε φιλικό αγώνα στο στάδιο Ούσιτζε η Εθνική Κύπρου.

Η ομάδα μας δεν άρχισε καλά τον αγώνα και έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πάρουν νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων.

Οι Σέρβοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μίτροβιτς και σημείωσαν το 2-0 στο 10′ με αυτογκόλ του Λαΐφη μετά από σουτ του Τάντιτς. Στο 32ο λεπτό η Εθνική μας μείωσε μετά από αυτογκόλ του Μαξίμοβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αρκετά. Επηρέασαν και οι πολλές αλλαγές που πραγματοποίησαν οι δύο προπονητές, με αποτέλεσμα να σημειωθούν πολύ λίγες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Η Εθνική μας ήταν ακίνδυνη επιθετικά.

Κύπρος (Χριστάκης Χριστοφόρου): Γιωργαλλίδης, Στυλιανού (90+1′ Χριστοφόρου), Μερκής, Λαϊφης, Χαραλάμπους, Λαμπάν, Αρτυματάς (90′ Νικολάου), Κυριάκου (67΄Μακρής), Χαραλαμπίδης (82′ Εγγλέζου), Αλεξάνδρου (67′ Αλωνεύτης), Σωτηρίου.

Σερβία (Σλάβο Μούσλιν): Καχριμαν, Ρουκάβινα (75′ Σεντλάρ), Μλαντένοβιτς (46′ Κολάροφ), Ραΐκοβιτς, Νικ. Μαξίμοβιτς, Μιλούνοβιτς, Μάτιτς (46′ Γκρούτζιτς), Μίτροβιτς (46′ Πάβλοβιτς), Τάντιτς (46′ Λζάζιτς), Κόστιτς (46′ Ζίβκοβιτς), Νεμ. Μαξίμοβιτς

Διαιτητής: Pavle Radovanovic (Danijel Devic,  Milutin Dukic), όλοι από το Μαυροβούνιο.
Τέταρτος διαιτητής ο Σέρβος Nenad Dokic.

Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείται να παρακολουθήσετε όλο το παιχνίδι.