Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΗ νίκη χάθηκε στο 90’+2 για την Εθνική Ελπίδων

Η νίκη χάθηκε στο 90’+2 για την Εθνική Ελπίδων

Ισόπαλος 1-1 τέλειωσε ο αγώνας της Εθνικής Ελπίδων με την αντίστοιχη της Μάλτας στο «Centenary Stadium». Η ομάδα δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις και δυστυχώς έχασε την ευκαιρία για να κλείσει τις υποχρεώσεις της με καλύτερη βαθμολογική συγκομιδή στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21.

Έτσι, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην προτελευταία θέση, με απολογισμό επτά βαθμούς σε δέκα αγώνες. Στο 35ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φράγκου, από κοντά ο Χρήστος Γουίλερ άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας. Τελικά στο 90+2 έγινε η ισοφάριση για τη γηπεδούχο.

Κύπρος: Χριστοδούλου, Ψάλτης, Κυπριανού, Σωτηρίου, Κορρέα, Φράγκου (66′ Μ. Ηλία), Γουίλερ (84′ Μαλεκκίδης), Σιόν, Μ. Σπόλιαριτς (73′ Παπαγεωργίου), Πίττας, Χατζηπασχάλης.