Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΗ Εθνική Παίδων K-17 νίκησε φιλικά την Ελλάδα

Η Εθνική Παίδων K-17 νίκησε φιλικά την Ελλάδα

Η Εθνική Παίδων U17 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στην Κρανούλα των Ιωαννίνων κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα της Ελλάδας με 2-1. Καλύτερη η παρουσία της ομάδας μας στο σημερινό φιλικό σε σχέση με τον αγώνα της Τρίτης.

Η Ελλάδα προηγήθηκε στο 3ο λεπτό. Η Κύπρος ισοφάρισε στο 74’ με πέναλτι του Χαράλαμπου Χαραλάμπους και πήρε τη φιλική νίκη στο 90ο λεπτό με γκολ του Ευαγόρα Αντωνίου.

Ο προπονητής της Εθνικής μας Γιάννος Οκκάς χρησιμοποίησε τους Μ. Κυριάκου, Η. Χριστοδούλου (72’ Α. Χαραλάμπους), Στ. Ανδρέου, Ν. Κωνσταντίνου (78’ Πιτσιλλίδης), Σατσιά (78’ Καφατάρης), Ε. Αντωνίου, Ε. Ανδρέου (57’ Βενιζέλος), Χαραλάμπους, Χατζηγιάννη (57’ Μελαναρκίτης), Κουμπαρή (57’ Γαβριήλ), Ορφανίδη (72’ Γεωργαλλίδης).