Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣH Eλλάδα πέτυχε δύο γκολ σε ένα ημίχρονο 6 χρόνια μετά, ξανά με την Κύπρο!

H Eλλάδα πέτυχε δύο γκολ σε ένα ημίχρονο 6 χρόνια μετά, ξανά με την Κύπρο!

Η Εθνική Ελλάδας πέτυχε δύο τέρματα σε πρώτο ημίχρονο ματς επίσημης διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά το 2016!

Η Κύπρος φαίνεται ότι εμπνέει τους παίκτες της Εθνικής Ελλάδας, που αποδείχθηκαν ιδιαίτερα εύστοχοι απέναντι της.

Η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ προηγήθηκε με 2-0 της Κύπρου στο Πανθεσσαλικό κι αυτό από μόνο του συνιστά ιστορικό γεγονός.

Είναι η πρώτη φορά που η Ελλάδα πετυχαίνει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο αγώνα επίσημης διοργάνωσης κάτι που είχε να συμβεί από το 2016 και παιχνίδι απέναντι στην… Κύπρο!

Ήταν στις 7 Οκτωβρίου του 2016, όταν η Ελλάδα προηγήθηκε ξανά με 2-0 της Κύπρου σε αγώνα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2018, σε αναμέτρηση που είχε διεξαχθεί στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.