Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΦινάλε με ισοπαλία με την Ουγγαρία

Φινάλε με ισοπαλία με την Ουγγαρία

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο σημερινός τελευταίος αγώνας της Εθνικής Παίδων U17 με την αντίστοιχη ομάδα της Ουγγαρίας, στο διεθνές τουρνουά που φιλοξενήθηκε στην Ουγγαρία. Στο 32ο λεπτό ο Ιάκωβος Λαός άνοιξε το σκορ (1-0) για την Εθνική μας και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν (1-1) στις καθυστερήσεις.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Χατζηγαβριήλ, Χατζηβασιλείου (46′ Φασουλιώτη), Λαό, Σάββα, Κοκκινόφτα, Μαρνέρο, Παυλίδη (60′ Λοϊζου), Ποντικού (56′ Πέτσα), Οκκά (60′ Φωκά), Φότι (83′ Τουμάζο), Χρίστου (56′ Ζευκή).

Η Εθνική μας μέσα από τη συμμετοχή του τουρνουά προετοιμάστηκε ενόψει των υποχρεώσεων που ακολουθούν στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U17.