Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΦιλική νίκη της Εθνικής Παίδων επί των Νησιών Φαρόε

Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων επί των Νησιών Φαρόε

Με νίκη επί των Νησιών Φαρόε ολοκλήρωσε σήμερα την παρουσία της στο Nordic Cup στη Φινλανδία η Εθνική μας ομάδα των Παίδων Κ-17. Η Κύπρος νίκησε με 1-0 μετά από τέρμα του Ελισσαίου Ανδρέου στο 11ο λεπτό.

Στους προηγούμενους αγώνες της στο τουρνουά, η Εθνική μας έχασε από τη Δανία και τη Νορβηγία και νίκησε τη Φινλανδία.

Κύπρος (Γιάννης Οκκάς): Κ. Κωνσταντίνου, Α. Μιχαήλ, Ε. Ανδρέου, Κ. Καραγιάννης, Κ. Σεργίου, Μ. Χριστοδούλου, Γ. Γερολέμου, Ι. Πικής, Μ. Γενεθλίου, Δ. Τουμάζου, Α. Χρυσοστόμου. Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν χρόνο συμμετοχής και οι  Χρ. Σιέλης, Π. Λουκά, Α. Κατσαντώνης, Χ. Σωκράτους, Κ. Ηλία, Στ. Ιακώβου και Π. Ανδρέου.

Οι αγώνες στη Φινλανδία ήταν οι πρώτοι αγώνες υπό την καθοδήγηση του νέου Ομοσπονδιακού προπονητή Γιάννου Οκκά ο οποίος είχε την ευκαιρία μαζί με τους συνεργάτες του να αξιολογήσουν την ομάδα μας κόντρα σε πολύ δυνατούς και πιο έτοιμους αντιπάλους, ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων μας τον ερχόμενο Οκτώβριο.