Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓΥΝΑΙΚΕΙΟΦιλική ήττα της Εθνικής Γυναικών από την Πολωνία

Φιλική ήττα της Εθνικής Γυναικών από την Πολωνία

Φιλικό προετοιμασίας με την Πολωνία έδωσε στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας η Εθνική μας ομάδα των Γυναικών. Η Πολωνία πήρε τη νίκη με 5-1.

0-2 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Πολωνίας πέτυχε άλλα τρία τέρματα. Εντυπωσιακό το γκολ της Εθνικής μας απο την Χριστιάνα Σολωμού στο 67′, μειώνοντας στο χρονικό εκείνο σημείο σε 1-4.

Απέναντι σε ένα σαφώς ανώτερο αντίπαλοι, οι ποδοσφαιρίστριες της Εθνικής μας προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό, με τον Ομοσπονδιακό προπονητή Άγγελο Τσολάκη να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει του επίσημου αγώνα με τη Φινλανδία στο Ελσίνκι στις 7 Νοεμβρίου.

Κύπρος (Α. Τσολάκης): Μ. Ματθαίου (46′ Ε. Ττάκκα), Μ. Ιωάννου (64′ Χ. Χαραλάμπους), Ι. Τάνεβα (82′ Κ. Παναγιώτου), Φ. Ανδρονίκου (64′ Σ. Παπαδοπούλου), Ε. Γιάννου (42′ Ε. Ζυμαρά, 82′ Στ. Σοφοκλέους)), Α. Μιχαήλ, Μ. Παναγιώτου (42′ Στ. Αντωνίου), Χ. Σολωμού, Ρ. Αντωνίου (46′ Β. Ζαμπά), Κ. Παφίτη (82′ Α. Κιρκίνη), Φ. Σάββα.

Αναπληρωματικές: Μ. Ξενοφώντος, Λ. Χρυσοστόμου.

ΧΟΡΗΓΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ Η DIMCO.