Συνεχίζει αήττητο ο ΑΠΟΕΛ

Σταθερό το σκηνικό στο Παγκύπριο Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων U14 και μετά την ολοκλήρωση της 30ης αγωνιστικής.

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε εκτός έδρας με ανατροπή την Ομόνοια Λευκωσίας με 3-2 και διατήρησε τις αποστάσεις από τον Απόλλωνα.

Ο Πάρης Αχιλλέως στο 6ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ όμως η Ομόνοια με Τσουτσούκη (20′) και Πίσση (57′) πήρε κεφάλι στο σκορ. Ο Δημήτρης Στασής στο 67′ ισοφάρισε σε 2-2 και στο τελευταίο λεπτό χάρισε τη νίκη (3-2) στον ΑΠΟΕΛ.

Ο Απόλλωνας με γκολ του Φίλιππου Δημητρίου στο 38ο λεπτό νίκησε εκτός έδρας με 1-0 τον Εθνικό Άσσιας.

Η ΑΕΛ νίκησε εκτός έδρας με 5-1 τον Άρη και πλησίασε την Ομόνοια στην τρίτη θέση στους δύο βαθμούς.

Ο απολογισμός της αγωνιστικής – πατώντας το αποτέλεσμα εμφανίζεται το φύλλο αγώνα: