Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΗ δράση του αγροτικού μας ποδοσφαίρου

Η δράση του αγροτικού μας ποδοσφαίρου

Η Εληά Λυθροδόντα πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη της και οδηγεί χωρίς απώλειες την κούρσα του Πρωταθλήματος ΑΠΟΕΣΠ.

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής νίκησε εκτός έδρας με 2-1 τον ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς από τέρματα που πέτυχαν οι Σπύρος Μιχαήλ (60′) και Ανδρέου (65′).

Οι γηπεδούχοι που έμειναν στους τέσσερις βαθμούς είχαν προηγηθεί στο 53′ με τον Πρόδρομο Πρόδρομο.

Στη δεύτερη θέση της κατάταξης με επτά βαθμούς βρίσκεται ο ΑΠΟΜ Μαθιάτη που νίκησε στην έδρα του με 3-1 τον Ελληνισμό Ακακίου.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Νίκος Παναγή και ακολούθησαν δύο τέρματα του Πανίκου Κλεάνθους (37′, 90′). Για τον Ελληνισμό σκόραρε στο 50ο λεπτό ο Χρίστος Πιερίδης.

Στις άλλες αναμετρήσεις η ΑΕΚ Ιδαλίου νίκησε με 2-0 την Ποδοσφαιρική Λέσχη Ψημολόφου, η ΕΝΑΔ Αγίου Δομετίου εκτός έδρας με 2-1 τον Εθνικό Καϊμακλίου και ο Λέφτερος Δαλιού επίσης εκτός έδρας με 1-0 τον ΕΣ Δικέφαλο Αγκαστίνας.

Ο Απόλλων Λυμπιών είχε το ρεπό του και στην επόμενη αγωνιστική ρεπό θα έχει η ΑΕΚ Ιδαλίου.