Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑΚΑΔΗΜΙΕΣΣυνεχίζει αήττητη η Αγία Νάπα, 2η η Δόξα (Νέοι Β' Κατηγορίας)

Συνεχίζει αήττητη η Αγία Νάπα, 2η η Δόξα (Νέοι Β’ Κατηγορίας)

Η Αγία Νάπα νίκησε εκτός έδρας την Ομόνοια Αραδίππου με 4-1 στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β’ Κατηγορίας και συνεχίζει να οδηγεί αήττητη την κούρσα με 19 βαθμούς.

Τα τέρματα της Αγίας Νάπας πέτυχαν οι Χριστόδουλος Ψαθάς (14′, 39′, 45′) και Αλέξανδρος Χρυσοστόμου (46′). Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Ιβάνοφ στο 57ο λεπτό.

Στη δεύτερη θέση με 15 βαθμούς βρίσκεται η Δόξα Κατωκοπιάς, που επικράτησε με 2-1 του Ακρίτα Χλώρακας σε ένα ακόμη ντέρμπι της αγωνιστικής.

Τα τέρματα της Δόξας πέτυχαν οι Μάριος Φασουλιώτης (46′) και Αριστείδης Αριστείδου (78′), ο Κωνσταντίνος Αγαπίου το γκολ για τον Ακρίτα που προηγήθηκε στο 20ο λεπτό.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της 7ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

ΘΟΪ Λακατάμιας – Αναγέννηση Δερύνειας 4-0
ΑΣΙΛ Λύσης – Εθνικός Άσσιας 3-0
Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Αλκή Ορόκλινης 3-1
ΑΕΖ – ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 2-3
ΠΑΕΕΚ – Ονήσιλος Σωτήρας 11-0

Η επόμενη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για τις 14 Νοεμβρίου.