Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑΚΑΔΗΜΙΕΣΠροβάδισμα για Εθνικό Άχνας, Ομόνοια 29Μ και Καρμιώτισσα (Νέοι Β' Κατηγορίας)

Προβάδισμα για Εθνικό Άχνας, Ομόνοια 29Μ και Καρμιώτισσα (Νέοι Β’ Κατηγορίας)

Με τις αναμετρήσεις της 22ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β’ Κατηγορίας.

Οι τρεις ομάδες που προπορεύονται και διεκδικούν άνοδο, τέσσερις αγωνιστικές πριν από τη λήξη του Πρωταθλήματος διατήρησαν τις θέσεις τους και τη διαφορά από την 4η της κατάταξης ΠΑΕΕΚ.

Ο Εθνικός Άχνας παρά το γεγονός ότι αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 στην έδρα του με αντίπαλο τη ΜΕΑΠ, παρέμεινε στην κορυφή με 46 βαθμούς. Ο Βασιλειάδης έδωσε προβάδισμα στη φιλοξενούμενη ομάδα στο 76ο λεπτό και ο Εθνικός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Σαββίδη.

Ακολουθούν με 45 βαθμούς η Ομόνοια 29Μ που έφερε ισοπαλία 0-0 εκτός έδρας με αντίπαλο το ΘΟΪ Λακατάμιας και η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών που επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 του Εθνικού Άσσιας.

Η 4η της κατάταξης ΠΑΕΕΚ ηττήθηκε στην Αραδίππου από την τοπική Ομόνοια με 4-1 και παρέμεινε στους 38 βαθμούς.