aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑΚΑΔΗΜΙΕΣΠρόγραμμα 2ης φάσης Πρωταθλημάτων Ανώτατης και Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων

Πρόγραμμα 2ης φάσης Πρωταθλημάτων Ανώτατης και Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση της δεύτερης φάσης των Πρωταθλημάτων Ανώτατης και Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων Κ-14, Κ-15, Κ-16 και Κ -17.

Με βάση τη συνολική βαθμολογία των ομάδων της πρώτης φάσης και στα τέσσερα Πρωταθλήματα, ξεκαθάρισε ο κατάλογος με τις συμμετοχές για τη δεύτερη φάση των Πρωταθλημάτων που θα διεξαχθεί σε δύο γύρους.

Πρεμιέρα το Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας:

Πρωτάθλημα Κ-14
Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια Λευκωσίας
Απόλλων – ΑΠΟΕΛ
Ανόρθωση – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΑΕΛ – Πάφος FC
Αγία Νάπα – ΑΕΚ

Πρωτάθλημα Κ-15
Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια Λευκωσίας
Απόλλων – ΑΠΟΕΛ
Ανόρθωση – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΑΕΛ – Πάφος FC
Αγία Νάπα – ΑΕΚ

Πρωτάθλημα Κ-16
Ομόνοια Λευκωσίας – Νέα Σαλαμίνα
ΑΠΟΕΛ – Απόλλων
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ανόρθωση
Πάφος FC – ΑΕΛ
ΑΕΚ – Αγία Νάπα

Πρωτάθλημα Κ-17
Ομόνοια Λευκωσίας- Νέα Σαλαμίνα
ΑΠΟΕΛ – Απόλλων
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ανόρθωση
Πάφος FC – ΑΕΛ
ΑΕΚ – Αγία Νάπα

Πρωταθλήματα Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων (1η αγωνιστική)

Πρωτάθλημα Κ-14
Ακρίτας Χλώρακας – ΘΟΪ Λακατάμιας
Διγενής Μόρφου – Ομόνοια Αραδίππου
Ολυμπιακός – Δόξα Κατωκοπιάς
Άρης – Εθνικός Άσσιας
ΕΝ Παραλιμνίου – ΠΑΕΕΚ

Πρωτάθλημα Κ-15
Ακρίτας Χλώρακας – ΘΟΪ Λακατάμιας
Διγενής Μόρφου – Ομόνοια Αραδίππου
Ολυμπιακός – Δόξα Κατωκοπιάς
Άρης – Εθνικός Άσσιας
ΕΝ Παραλιμνίου – ΠΑΕΕΚ

Πρωτάθλημα Κ-16
ΘΟΪ Λακατάμιας – Ακρίτας Χλώρακας
Ομόνοια Αραδίππου – Διγενής Μόρφου
Δόξα Κατωκοπιάς – Ολυμπιακός
Εθνικός Άσσιας – Άρης
ΠΑΕΕΚ – ΕΝ Παραλιμνίου

Πρωτάθλημα Κ-17
ΘΟΪ Λακατάμιας – Ακρίτας Χλώρακας
Ομόνοια Αραδίππου – Διγενής Μόρφου
Δόξα Κατωκοπιάς – Ολυμπιακός
Εθνικός Άσσιας – Άρης
ΠΑΕΕΚ – ΕΝ Παραλιμνίου

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ