Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΒίντεο: Το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Μαρκίνιος για τη νίκη του ΑΠΟΕΛ στο...

Βίντεο: Το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Μαρκίνιος για τη νίκη του ΑΠΟΕΛ στο 90+5’

Σπουδαία νίκη για τον ΑΠΟΕΛ επί του Απόλλωνα με 1-0 στο Τσίρειο, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το νικητήριο γκολ πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+5’ ο Μαρκίνιος.

Πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος ο Βραζιλιάνος στο τρίτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του ντέρμπι, μπαίνοντας στην περιοχή και μετά από μαρκάρισμα του Μαυρία.

Την παράβαση υπέδειξε ο Ιταλός διαιτητής Ντανιέλε Ντόβερι και την απόφαση του επιβεβαίωσε ο συμπατριώτης του VARίστας, Λίβιο Μαρινέλι.