Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΒίντεο: Ο Σάντος σκόραρε και πανηγύρισε με τρία λεπτά καθυστέρηση

Βίντεο: Ο Σάντος σκόραρε και πανηγύρισε με τρία λεπτά καθυστέρηση

Με γκολ του Σάντος στο 74’ η ΑΕΛ προηγήθηκε 1-0 του Εθνικού στο Τσίρειο, σε παιχνίδι για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Βέβαια, ο Βραζιλιάνος δεξιός μπακ και οι συμπαίκτες του πανηγύρισαν με τρία λεπτά καθυστέρηση, καθώς το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ και μέτρησε μετά από υπόδειξη του VAR.

Ο Μαρόσα έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι και ο Σάντος από κοντά την έστειλε στα δίχτυα σε ανυπεράσπιστη εστία. Αν και αρχικά το τέρμα ακυρώθηκε, οι Μάριος Χριστοφόρου (VAR) και Παύλος Γεωργίου (AVAR) με τη βοήθεια της τεχνολογίας ενημέρωσαν τον διαιτητή Λούκα Σωτηρίου να δείξει τη σέντρα.